sügelus turjal 12.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

olen 50-ne naine ja isikliku hügieeni eest hoolitsen väga hästi, kuid mul on olnud aastaid probleemiks naha sügelus turjal. Lihtsalt hakkab üks või mõnikord mitmest kohast nii sügelema, et olen end ka katki kraapinud, siis üritan jälle seljale midagi määrida, et inetu ei oleks, kuid armid on ikka jäänud, suvel peidan turja teiste pilkude eest, piinlik on. Mitte kuskil ei ole mul eluski olnud ühtegi vistrikku ega midagi, ainult turja sügelus.Mida teha või kuhu pöörduda? aitäh, vastuse eest! Tiia

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Esmalt proovige nii, et jätate ära pesuloputusvahendi kasutamise ja pesete enda keha vaid tundlikule nahale ettenähtud sarjadega- saadaval apteegis (näiteks Eucerin dushiõli) ning vastu keha kannate ainult puuvillast riiet. Kui sellest pole abi olnud, tuleks nahaarsti vastuvõtule minna.