kannas lõhed 03.12.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen mures oma jala kandade pärast.Kas tegemist on seenhaigusega,kui kanndades on lõhed ,olen jalgu leotanud ,kanna riiviga puhastanud ja määrinud jala kreemidega ,vaseliiniga aga kannas on ikka lõhe mis teeb valu.
Millest see tingitud on, kas vitamiini puudusest ja täpsemalt millise ?Oleksin väga tänulik kui annaksite nõu.
Ette tänades.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kannanaha paksenemist, ketendamist ja lõhenemist võivad esile kutsuda nii seenhaigus kui ka mõned teised nahahaigused, samuti vanusest tingitud ainevahetsulikud muutused. Et seda küsimust täpsustada, tuleks teil minna nahaarsti vastuvõtule.