küüned ,juuksed 03.12.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Ma ei tea, kas pöördun õieti oma küsimusega Teie poole, probleem on selles, et minu täiskasvanud poeg, 27.aastane, närib pidevalt küüsi, tal on näpuotsad kõik juba ära näritud. Minu meelest käis Ta kusagil arsti juures ja Talle kirjutati mingid rohud küünte määrimiseks, aga see olukorda parandanud ei ole. Mida edasi teha, kui ma talle otsa vaatan ilma midagi ütlemata saab Ta aru milles küsimus ja kohe võtab käed suu juurest ära. Samuti hakkavad Tal pealae pealt juuksed ära kaduma, arvan et on lliiga vara,aga täpselt ei tea.
Kõike head Teile.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Arvan,et lisaks nahaarstile peaksite selles küsimuses kindalasti konsulteerima ka psühholoogiga.
Pealae piirkonda tekkinud juuste hõrenemine ei ole sugugi selles vanuses haruldane probleem. Apteegi käsimüügis on vastavad preparaadida saadaval.