Tamsulosin Auxilia manustamine 21.02.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Paar aastat tagasi oli mul eesnäärme põletik ja selle suurenemine, kusemine oli tihe ja häiritud. Mind suunati erakliinikusse MedTim, minu raviarst oli dr Enn Veskimäe. Käisin seal ravil umbes aasta, manustasin ravimit Tamsulosin Auxilia, mida võtan tänaseni - ajaliselt kokku juba paar aastat. Nüüdseks on juba ammu haigusnähud kadunud (öö jooksul käin korra-kaks kusel, millega probleeme ei ole), kuid unustasin raviarstiga täpsustada, kui kaua eelnimeatud ravimit tuleb tervenemiseks võtta. Minu küsimus: kui kaua ajaliselt maksimaalselt peab antud juhul ravimit Tamsulosin Auxilia manustama, millal võin selle manustamise lõpetada. Olen hinnatundlik ning ilma selge vajaduseta ravimi võtmist ei pea mõistlikuks.
Teie peatse vastuse eest ette tänades ja parimat soovides

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kuna ma ei tea teie haigusjuhust mitte midagi peale selle et teil kusemishäire ikkagi püsib (öine kusemine 1-2 korda), siis ei ole mul kahjuks võimalik ka nõu anda. Ravimi vajadus võib olla seotud kusemishäirega või ka lihtsalt selleks, et takistuse tingimustes säilitada põielihase funktsiooni. Et probleemide olemust mõista soovitan lugeda minu raamatut: "Meeste tervis. eesnäärmehaigused ja alakehavaevused". Nii poes kui raamatukogudes täitsa olemas.