Rindkere vajumine 10.02.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, olen 14aastane noormees ja on tekkinud küsimus, et kas mul võib olla rindkere vajumine. Ise endal on suhteliselt suur kartus kuna olen kuulnud, et inimestel kellel see on, on olnud op ja on paigaldatud metallist plaate. Olen olnud ise suhteliselt peenike hetkel 68kg ja 184cm pikk ja kõige hullem on see et vanemad on õelnud et mul rüht vahepeal halb et olad vajuvad nagu ette ja siis ma ise proovin vahepeal hoida rühti hästi kuigi vahepeal unustan ära selle. Mul on tekkinud ribide vahele väike aukuke vanemad arvasid et sellepärast et olen kõhn aga kui olen nüüd viimased nädalad mitte trenni teinud siis olen ise paksemaks läinud ja auk suuremaks vb läinud vähe. Nüüd on küsimus mul kas pean pöörduma kusgile või mitte.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kõige targem on pöörduda perearsti vastuvõtule. Kolleeg teeb esmase läbivaatuse ja uuringud, seejärel on vajalik füsioterapeudi pikem ravi.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi