Kusepõiepõletik mehel ehk tsüstiit? 01.02.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Juba umbes 1,5 kuud tagasi tekkis mulle põie tühjendamisel raskused. Just alati tekkis kerge valu lõpus ning mingil hakkas kaa peale urineerimise lõppu tulema kergelt verd koos valuga. Käisin perearsti juures kohe peale seda ja tegin vereanalüüsid ja uriiniproovi ning arst kirjutas välja antikad ehk oli retseptis pandud et kusepõiepõletik. Otseselt tihedat tungi vetsu pole vaja kui olen puhkeasendis aga füüsilise koormusega tekib sagedasti vaja vetsu minna põit tühjendama. Vahetevahel lööb kaa kergeid torkevalusd põide. Kui pikemat aega pole vetsus käinud v ärgates tuleb küsimist kaa mädalaadset ollust aga seda ainult pikema aja möödudes. Kuna ma töötan palju väljas külmaga kaa, et kas see võib seda mõjutada? Tahaks lihtsalt nõu, et kas seda võib siis see tsüstiit põhjustada?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Võtke määratud ravi ära.
Minu kogemuse alusel selles vanuserühmas isoleeritud põiepõletikke praktiliselt ei esine. Enamasti on tegemist kas eesnäärmepõletiku ägenemise või harvem suguhaiguse ühe väljendusega.