Eesnahk muutunud valgeks 29.01.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Vabandan tülitamast, aga mul on suguti eesnahk muutunud osaliselt valgeks. Maha see kiht koduste vahenditega ei tule, kuid ta ei kipita ega sügele ka tuntavalt. Millega võiks tegu olla?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Arvatavalt on tegu maakeeli sklerootilise eesnaha põletikuga, rahvusvaheliselt enim tuntud lühendiga BXO (balanitis xerotica obliterans). Mida kiiremalt ravi alustada, seda suurem on tõenäosus haigus kontrolli alla saada. Raskematel juhtudel on vaja juba operatiivset ravi. Tulge vastuvõtule!