Eesnäärme vähk - ravi või aktiivne jägimine 05.12.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Saadetud uuringute põhjal (manuses) - kas tegemist on agressiivse juhtumiga?
Kui raviarst soovitab kirgurgiat ja tuttav onkoloog soovitab aktiivset jälgimist või sisemist kiiritust, siis vaja lisasoovitust otsustamiseks.
Gleasoni astme järgi olukord väga halb ei tundu?
ASPI (Active Surveillance Patients International) soovitab madala riskitaseme korral aktiivset jälgimist, sest pooled mehed ei vaja kirgurgilist sekkumist (elu saab enne otsa kui eesnäärme vähk väga hulluks läheb).

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Nagu vist juba ütlesin, pooliku info alusel ei saa raviotseseid teha. Samas, olemasoleva info alusel pigem ehk jälgimine.