Valu munandites ja kubemes 24.05.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 45 aastane mees. Juba mõnda aega on mul valu paremas munandis ja kubeme piirkonnas. Valu on tuim ja näriv. Kubeme piirkonnas aitab valu leevendada kui seda soendada, munandis annab veidi leevendust kui munandkotti kergitada. Valulikkus lähtub munandist mööda juha harude vahele. Viimasel ajal on ka teises munandis juha valus.
Olen käinud arstide juures. Suguhaigusi (clamydia, gonorröa, trihhomoniaas, süfilis, HIV) mul leitud ei ole. Ultrahelis mingeid erilisi kõrvalekaldeid ei ole. Eesnääre on veidi (väidetavaöt mitte märkimisväärselt) suurenenud ja ühes munandis on väike tsüst. Sperma- ja hormoonianalüüsid on korras. Juba üle poole aasta (väikeste vahedega) olen söönud erinevaid antibiootikume. Tulemusi aga pole.
Mul hakkab antibiootikumide mõjul juba kõht korrast ära minema. Maos on tihti valu ja tunnen rõhetisi. Paraku mingeid muutusi munandites ja kubemes ei ole . Millega mul tegu võiks olla ja kuidas toimida.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Täna on tõeline prostatiidi päev. Just see haigus on ilmselt ka teie praeguste vaevuste põhjuseks. Prostatiidi ravi on sageli väga vaevanõudev ja vajab väga täpset diagnostikat ja ravi. Prostatiidi uuringutele on spetsialiseerunud Tallinnas HTI labor ja Tartus Tähe erakliiniku labor. Kui soovite minupoolset arvamust (second opinion), siis soovin seal teha veel üks sperma analüüs ja peale seda vastuvõtule tulla. Siiski ei suuda kindlasti ka mina tagada kõikide haigete tervenemist.
Edu soovides
Margus Punab