Kuiv ja lõhenev eesnahk 03.04.23 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mõned nädalad tagasi on eesnaha ääres tekkinud kuivanud naha ala. See on kuiv ja mõnes mõttes terav. Aja möödudes lõheneb ja on seetõttu valus. Eesnahka liigutades on tunda kuidas kuiva naha juures on nahk rohkem pinges. Mõtlesin ise, et kas on juhuslikult seebi viga? Mõned päevad jätad rahule, siis paraneb ära, aga tekib mingi hetk uuesti.
Küsingi just, et kas on mõni lihtne lahendus või võib midagi tõsisemat olla?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui sellised mured paari päevaga ei taandu, siis soovitan võimalikult kiiresti meestearsti vastuvõtule jõuda. Mida pikemalt naha kahjustus püsib, seda pikem on ka ravi.