Eesnäärmepõletik 25.11.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen põdenud 7 aastat tagasi eesnäärmepõletikku,käinud Teie vastuvõtul ja saanud ravi.Peale seda on psa olnud 1,5 kandis ,viimase aastaga tõus 3,37 ni.Käisin uroloogi vastuvõtul - uuringul selgus krooniline põletik.Soovitus lihtsal igal aastal psa test. Aga hiljem jäi ikka kripeldama,et äkki jätkub psa tõus ja kas oleks vaja ravi või täiendavaid uuringuid? Ja veel,kas jalgrattasõit pole eesärmele hea ja peaks hoiduma jahedast duššist ja ujumisest?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tundub, et põletiku diagnoos on tulnud kuidagi lihtsalt. Kui on ikkagi PSA taseme enam kui kahekordistumine siis peaks põhjused ikka lõpuni selgeks tegema!
Kui jalgrattasõidu järel miskeid kehalisi probleeme ei ole, siis laske käia.
Ujumisega asi nii, et eelkõige tuleb vältida keha alajahtumist ja laiemalt külmetamist.