Imelikud punnid peenise otsa all ja sügelus 21.11.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Viimase nädala jooksul tekkinud imelikud punnid peenise otsa alla. Kaasneb pidev sügelus. Elukaaslasega seksime 2-3 korda nädalas, kasutades kondoomi. Milles võiks asi olla?
Suured tänud

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Punnide põhjused võivad olla väga erinevad (seened, bakterid, viirused – herpes?). Ilma läbivaatuse ja vastavate testideta on võimatu vastata. Esmaabina proovige klotrimasooli kreemi – müüakse apteegis ilma retseptita. Kui nädalaga paremaks ei lähe, siis tuleks pöörduda konsultatsioonile.