Imelikud punnid peenisel 02.05.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Umbes 2-3 kuud tagasi avastasin, et peenisele on imelikud punnid tekkinud. Alguses oli neid vähe, nüüd aga juba rohkem. Need ei valuta ega sügele. Sarnased punnid/mügarikud on mul munandikotil naha all olnud juba nii kaua kui ma mäletan. Mul on ainult 1 seksuaalne partner olnud - praegune elukaaslane. Mis ma tegema peaksin?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vabandust hilinenud vastuse pärast!
Pildi alusel kahtlustaksin eelkõige kondüloome. Tekitajaks HPV(iirus).
Siiski peaks silmaga peale vaatama. Ravi on enamasti kiire ja tõhus!
Soovitan pöörduda kas meestearsti või nahahaiguste arsti vastuvõtule!