PSA näit tõuseb kuigi eesnääre opereeritud. 13.11.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Küsin oma 83 a.isa eest. Tal on eesnääre juba 17 a. tagasi opereeritud, kuid ikka PSA test tõuseb. Ta võttis aastaid Androcuri ja see hoidis näidu madalas. Siis arst leidis, et rohkem pole vaja võtta, et vähki ei ole enam, ega tule ka. Aasta pärast juhuslikult avastati, et näit on lausa 20. Võttis jälle Androcuri 5 kuud ja näit langes13 peale.
Isa küsimus on see, et kui eesnääret pole siis kuidas saab PSA näit reageerida? Isa on mul tubli ja hakkaja mees, mis ravi talle võiks sobilik olla? Androcur tegi ta nagu väsinuks. Paluksime Teie nõuannet. Täname!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilma lugu täpselt teadmata on siin keeruline nõu anda.
Kui siiski peale operatsiooni määrati androcur ravi, siis ilmselt oli/on tegemist kas eesnäärmest välja kasvanud või metastaasidega haigusega.
Siin soovitan teil kindlasti uroloogi visiiti, soovitavalt samas kliinikus, kus teda opereeriti, sest 17 aasta tagused andmed kipuvad kõik paberkandjal, mitte elektroonilises süsteemis olema. Kindlasti leitakse lahendus ka tema tänastele muredele!