veresoonte lôhkemine 06.08.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Eile avastasin, et peenise nahal on verevalumid vôi täppverevalumid tekkinud lillakad tàpid, on kunagi varasemalt ka olnud ja kaovad 3-4 pàevaga, mainin ka àra, et môned aastad tekkisid kondolüümid, kuigi vaevalt need kuidagi sellega seotud, Mais muidu tehtud rutiinselt vereanalüüs kus Plt oli normis.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Kliiniline pilt sarnaneb higi- või rasunäärmete põletikuga. Nahk selles kohas on õhuke ja liikuv ning põletikud tekivad kergesti, eriti kui ilm on palav ja inimene higistab palju. Proovige peale panna Bepanthen plus, sellel on antiseptiline toime, müüakse apteegis ilma retseptita. Kui see kordub, siis soovitan pöörduda arsti poole.