Valulik munand ja kõvastuv peenis 23.06.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Soovin küsida nõu,nimelt kui pole umbes nädal aega vahekorras olnud naisega siis miskipärast läheb mul munad valulikuks ja peenis tõuseb samuti püsti tihedamini kas see on normaalne päris valusaks läheb kui juba üle nädala pole teinud.samuti tekitab muret see et seekord ainult 3-4 päeva pole vahekorras olnud ning juba on väga valus ja ainult üks munand teine rahulik,peenis hüppab samuti tihti püsti siis kui lähen õue jahedasse rahuneb peenis maha aga üks munand ikka valus rõhutan pole veel vahekorda astunud,kui peale vahekorda asi timmis ja pole enamvalus nii peale esimest kuni kolmandat vahekorda kas siis asi normaalne ja pole vaja muretseda.
Äitäh teile et leiate aja nõua anda.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Valu, mis tekib munandi/ munandites suhteliselt pikema seks pausi järel on sageli seotud eesnäärme ja seemnepõiekeste haigustega. Seega minu soovitus oleks teha korrektsed uuringud: sperma test põletikule, eesäärme sekreedi uuring piirkonna ultraheli ja läbivaatus. Pragmaatiliselt aitab regulaarne seks elu või ka lihtsalt eneserahuldusega esile kutsutud seemnepurse.