Mikropeenis (lapsel) 22.06.22 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Mu poeg on 11.aastane (165cm pikk ja kaalub 55 kilo). Mure sellest,et tal on üliväike peenis. Ma pole küll mõõtnud aga vaadates tundub umbes paar sentimeetrit. Kohati "kaob" täitsa ära. Kuna ta tegeleb ujumisega siis ei taha ta enam garderoobis riideid vahetada sest saab ka ise nüüd aru, et tal on "väike". Kuna kasvatan teda üksi siis ei oska kuidagi aidata ka. Andke palun nõu kuidas ja mida edasi. Tal on eelpuberteet peal ja kardan, et mingi hetk võib see "mure" tal väga tõsiseks muutuda.
Teie vastust ootama jäädes.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Jälle pean ütlema, et ilma läbivaatuseta siin head nõu anda ei saa.
Tüüpiline põhjus on kubemes rasvavolt, mis varjab sageli peenise täitsa ära. Pisujmke ülekaal ju ka on.
Soovitan pöörduda lasteendokrinoloogi või kogenuma meestearsti vastuvõtule!