Trichomonas vaginalis DNA 15.11.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Kirjutan seoses raseduse alguses avastatud haigusega Trichomonas vaginalis DNA.

Teised näidud olid kõik korras, mingeid vaegusi ma ei tundnud.

Olen olnud 3 aastat ühe mehega ja enne seda pole ühtegi suguhaigust mul olnud.

Mees tegi sama proovi juulis ja see oli negatiivne, nüüd novembris mõlemal meil positiivne.

Mina ei ole olnud kellegi teisega.

Mees VÄIDAB, et ka tema mitte.

Kuid juulis oli ta test negatiivne.
Kas on mingi võimaluski, et mina kandsin seda kõik need 3 aastat ja alles nüüd nakatasin teda?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Looduses on kõik võimalik. Rasedus muudab naise immuunsüsteemi ja seeläbi võib muutuda ja enamasti ka muutub tupe mikroobne kooslus. Mõned seni suikeseisundis mikroobid võivad aktiivsemaks muutuda.
Teiselt poolt levivad sugulisel teel levivad haigused ikka sugulisel teel.
Kolmandaks on trihhomoonas üldse üks küsitav haigustekitaja.
Neljandaks - on väga rumal hästi toimivat suhet kahtlustuste ja süüdistustega lõhkuda. Kui on toimiv suhe, siis mina soovitaks mure lahendada ja koos ühist rasedust nautida.