Trihhomonoos 05.02.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Umbes pool aastat tagasi avastati mul TV(trichomonas vaginalis) oli vist selline nimi,sellest peale on mind mürgitatud metronidazoliga, 3 suhteliselt suure kogusega ravikuuri ja 1 kuur veel mingi rohuga,see ei andnud tulemusi,jutu järgi on tegemist mingi a`la trichomonas resistensis arenenud algloomakesega ning riiklik meditsiin laiutab käsi ning on võimetu,osati vaid soovitada ühendriikides valmistatud ja Eestis registreerimata katsejärgus olevat ravimit mille kuuri maksumus oleks 2800.-(metronidazol u. 200.-),Mida küsin on see,kas on olemas ravimeetodeid mis annaksid tulemusi mõistliku hinnaga?

Lugupidamisega,
Andres

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mina alustaksin siiski veelkord diagnoosist. Trihhomonoosi diagnostika, eriti krooniliste vormide korral on väga keeruline. Palju esineb nii ala kui ka ülediagnoosimist. Kindlasti peaks teie diagnoosi kinnitama PCR meetodiga (vaata portaali sektsiooni Tasub teada / Kuidas diagnoosida suguhaiguseid). Oma praktika kogemuse põhjal võin väita, et tavaliselt kujuneb sellistel juhtudel lõppdiagnoosiks hoopis krooniline prostatiit.
Edu soovides
Margus Punab