Kubeme piirkonnast natukene üles poole on tekkinud naha alla kaks mügarikku 03.11.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Eelmisel nädalal olin päris sagedases seksuaalvahekorras enda elukaaslasega (meessoost), mille tõttu kasutasin esmakordselt prep-tabletti (Emtricitabine/Tenofovir disoproxil Mylan). Eile võtsin prepi kuuri viimase tabletti. Kuskil kolm päeva tagasi tekkis kubemest mõlemale poole diagonaalis ~5cm ülesse naha alla kaks mügarikku. Katsudes sarnanevad just kui munanditele. Millega võib olla tegu, millest see tingitud on, mida ette võtta? Vb on veel hea teada, et suure stressi tõttu on mu immuunsüsteem viimasel ajal väga nõrk olnud ehk kõik haigused kipuvad kergelt külge jääma.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tüüpilisemad variandid - suurenenud lümfisõlmed ja kubemesong.
Ilma läbivaatuseta siin siiski tarka nõu anda ei saa.
Kui tulete uuringutele, võtke kaasa ka esmasjoa uriin- saab lümfisõlmede suurenemise võimalikke põhjuseid vaadata-testida.