Spermogrammi analüüside vastused. 26.10.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere palun kas saate mulle selgitada analüüside vastused.Nagu ise saan aru siis väga halb näitaja?Kahjuks see kliinik ei selgita analüüside tulemused,aga ise ka ma aru ei saa.
Probleem,et naine kaotas lapse varajalt,ja tänu sellele läksin sperma proovi andma.
Kas minu tulemused on väga kehvad?Kas defekte on palju,kas mul on võimalik terveid lapsi saada veel?Tervitades D.O
Aitäh.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sperma analüüs on vähem kui kolmandik mehe viljakuse hindamiseks vajalikest uuringutest.
Antud test näitab mõõdukat kõrvalekallet spermide morfoloogias. Midagi hullu ei ole, aga siiski tasuks põhjuste osas pisut sügavamad uuringud ära teha. Neid saate teha näiteks TÜ Kliinikumi meestekliiniku Tallinna filiaalis või mõnes muus sobivas keskuses üle Eesti. Kontakt: https://www.kliinikum.ee/meestekliinik/ või meestekliinik@kliinikum.ee