Täpid peenisel 31.08.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Nimelt kusagil aasta tagasi lõi välja selline asi, et peale vahekorda tekivad peenisele sellised väikesed täpid nagu pildil on. Ja üldiselt tekib ka valget ollust( mida smegmaks kutsutakse) . päris tihiti. Varem see nii polnud. Ja ikka pidevalt on tunda selliseid väikseid torkeid peenise naha all. Ja eriti just kui seda ollust tekkinud on. Siis näiteks nädala hoiad seksiga vahet ja asi nagu pigem taandub. Niiöelda punetus pigem kaob, ollust tekib endiselt. Naisel kunagi oli peale sünnitust tupeseen. Siis sain samalaadse asja külge ja määrisime mõlemad end klotrimasooliga ja naine sai ka tabletid sai asi korda. Siis mingil hetkel see kordus veel. Aga sai samuti asja suht ruttu korda. Eesnahk on ka sellest asjast tingituna, selline natuke kortsuline ja imelik. Samas valu kui sellist ei ole ja vahepeal ei anna asi mitu päeva endast märku. Pesen end sealt 2X pävas . hommikul lihtsalt veega ja õhtul laste seebiga. Mul vahepeal tekkis tunne, et võiks põhjuseks olla naisele paigaldatud hormoon spiraal ehk? Sest peale seda muutusid tal päevad imelikuks ja ovulatsioon on vahepeal selline veniv ja imelik. Naistearst talle selle peale vastas, et spiraali puhul võibki ovulatsioon olla veidike teistsugune. Aga see muutus selliseks peale seda 2 korda spiraali paigaldust. Esimesega oli nagu kõik korras. Ja eriti olen tähele pannud, et minu probleem ilmneb pigem siis kui tal hakkavad päevad lähedale jõudma ja ovulatsiooni eritus kõvem on. Ma ei kujuta, et kas see võib olla kuidagi sellega seotud. Panen igaksjuhuks kirja siia. Või on asi lihtsalt muutunud krooniliseks ja ei hallu nii kiirele ravile???

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

90% balaniidi juhtudest on seotud partneri tupekeskkonna muutustega. Hormoonspiraal muudab olulisel määral naise hormonaalset keskkonda ja see omakorda mikrofloorat. Seega on teie probleemi lahendus üsna üheselt naise poolel. Alternatiiviks on preservatiivi kasutamine. Minu taktika sellistel juhtudel on, et kutsun mehe peale visiiti esimese ägenemise puhul uuringuteks vastuvõtule - võiks teha just ägenemise faasis mikroobide külvi. See aitaks mõlemat osapoolt probleemide lahendamisel paar sammu edasi.