neerukivide väljumine 16.02.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Käisin eile EMO-s, sest selg kolm korda meeletult valutanud ja kiirgunud kubemesse ning pidev urineerimise vajadus. Uuringute käigus selgus, et tegu on neerukiviga (suuruseks hinnati 4mm) ning asub vasaku ureteeri lõpus. Öeldi, et tegu pole suure kiviga ning see peaks ise väljuma. Ilmselt on kirurgil õigus, kuid sooviksin teada, kuidas ma seda näen või tunnen kui neerukivi väljub või on väljunud

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vabandan, minu uroloogi haridus jääb paljude aastate taha. Peamine tunnus on see, et valu kaob ära. Mõnikord tunneb tõesti ka otse kivi väljumist või käib WC poti vastu lihtsalt väike kolks. Üldiselt soovitaksin perearstilt uroloogile saatekiri võtta. Nii noorel mehel tuleks kindlasti püüda selgeks saada kivi teket soodustavad tegurid ja neid siis oma edasise elu jooksul arvesse võtta.