Antibiootikumide mõju erektsioonile? 29.04.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
oleme oma elukaaslasega mures. Täpsemalt... elukaaslane käis meestearsti juures ning tal diagnoositi mingisugune bakter sugutil. Ta sain kreemi ja antibioootikumid 500 mg (nime ei mäleta), mida ta võttis seitse päeva. Enne ravimite võtmist suguti oli ebameeldiva lõhnaga. Peale teist ravimi päeva olid sümptomid kadunud aga... peale nende ravimite võtmist vajub mehel enne seksi juba ära... mida pole mitte kunagi juhtunud meie koos elatud aastate jooksul. Nüüd ta pole võtnud neid rohte 3 päeva aga ikka sama seis. Alguses kõvastub aga siis vajub ära..Küsimus on, kas antibiootikum võib niimoodi mõjuda? Kas peaksime muretsema?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Antibiootikumil sellist negatiivset toimet ei ole. Küll võib erektsiooni kvaliteeti mõjutada sugutrakti sisemised põletikud nagu prostatiit. Antud juhul kahtlustaks eelkõige psühholoogilist tõrget. Kui lähiajal üle ei lähe, siis tasuks veelkord meestearsti külastada ja küll saab ka sellest murest kenasti üle.