Punased punnid kubeme piirkonnas 26.07.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Aasta alguses diagnoositi mul kondüloomid, mida ravisin Wartec-iga ja ravi tundus ka mõjuvat. Millalgi tekkisid uued väikesed kondüloomid uuesti aga nendest sain ka kiirelt lahti. Umbes kuu tagasi avastasin aga mingid uued punased punnid kumebe ja vöö piirkonna vahelt. Kuna kondüloomid on varem olnud, siis nende moodi need mulle ei tundunud. Näevad välja nagu mädapunnid vms. Proovisin paari ka pigistada ja kui katki läksid, tuli verd, seega otsustasin edasi mitte näppida. Samuti kui käia sõrmedega üle selle piirkonna, kus need punnid on, tundub nahk seal kõrgem - nagu oleksid sellised kühmud vms. Otsides internetist abi, hakkasin arvama, ehk järsku võib ka tegu olla tupeseenega ning selle jaoks ostsin klotrimasoolkreemi, mis tundus esialgu ka aitavat, sest mõned suuremad punnid, mis olid, läksid väiksemaks, aga ära pole neist lõplikult ükski kadunud. Asukohaks on neil suht sama piirkond, mis oli kondüloomidel. Peenisel või mujal ei tundu midagi olevat, vaid kõik on just vööpiirkonnast allpool. Punnid ei sügele ega valuta vms, lihtsalt näevad rõvedad välja ja on häirivad.

PS. Pilt mis lisasin on tehtud peale raseerimist, mistõttu punnid on eriti esile tulnud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks küsimuse juurest pilti ei leia. Suure tõenäosusega on tegemist naha, täpsemalt karvafoliiklite põletikuga. Ravi on mikroobi ja põletikuvastaste kreemidega. Kui pole tänaseks taandunud, siis tasuks pöörduda oma perearsti poole. Alternatiiviks siis nahahaiguste arst või meestearst.