Sportlik trauma - löök kubemesse 07.07.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Sain löögi kubemesse mängides jalgpalli, esialgne valu ei olnud midagi hullu, olen ka enne mängides õrna kohta saanud, siis pole midagi hullu järgnenud. Mängisin edasi ja terve mängu aeg oli väikest valu tunda, aga ei midagi tähelepanuväärset. Pärast mängu lõi sisse aga suurem valu ja kubet oli ka valus katsuda, just vasakult poolt. Vasak pool oli ka paiste läinud. Nüüd paar päeva hiljem on läinud vasak munandikoti pool siniseks, verevalum. Tahaksingi küsida, kui ohtlik võib selline vigastus olla ja kas selleks peab pöörduma arsti poole.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Arsti poole peab pöörduma kindlasti kui tekib palavik. Kui turse on tänaseks taanduma hakanud, siis ilmselt kiiret pole. Igaks juhuks tasub turse ja hematoomi taandumisel ennast meestearstile ette näidata. Praegu aga soovitaksin munandid pihedamate pükstega keha lähedale fikseerida ja veidi füüsilist aktiivsust piirata.