Eesnäärme põletiku ravi kõrvalmõjud 02.05.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Sain teilt eesnäärme põletiku raviks rohud Relifex ja Alfuzosin-teva. Kolmandal või neljandal päeval tekkis aga mure. Nimelt peale esimest jooksutrenni (rohtude ajal esimene kord) tekkis südames õõnes ja imelik tunne ja rindkeres (rohkem südame pool) kerged tuiked ja õrn valu! See kordus alati, kui kehale füüsilist koormust andsin. Vabal ajal on hästi kergelt imelik südame piirkonnas. Mõnel korral peale treeningut tekkis rinnalihastes kõrvetustunne!! Kas see võib olla rohtudest? Perearst tegi südame kontrolli ja kõik oli üliheas korras. Olen nüüd ka hirmuga ennast südamearsti vastuvõtule registreerinud!! Samas usun ise, et see on nendest rohtudest!! Olen rohte võtnud nüüd natukene üle 20 päeva!! Ja teine küsimus oleks, et Relifex rohtusid sain 40tk ja Alfuzosin-teva tablette 60tk. Kipun arvama, et Relifex tablette on üks karp liiga vähe antud!!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ravikuuri pikkused on õiged.
Teoreetiliselt võib tegu olla alfuzosiini kõrvaltoimega - nimelt võib see ravim mõnel inimesel paari pügala võrra langetada vererõhku. Kui tei on see loomuomaselt madal, siis võib seos olla. teiseks ei välista päriselt ka sõltumatut tervisemuret. Siiski esmane soovitus jätke 10 päevaks Alfuzosiin ära ja vaadake kuidas keha reageerib. Kui probleemid kaovad, siis on asi lahendatud. Kui ei, siis on kardioloogi visiit kindlasti vajalik.