Turse, kühm pärakus 31.10.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

TERE

Minul selline mure: kuu aega tagasi oli kõht küllaltki kinni ja pärast korralikku kakamist oli tunda päraku augus valu, kui lihaseid pingutada, katsudes oli päraku avause juures tunda nagu mingit turset või kühmu, mingi aja pärast see kadus ja nädal tagasi pärast normaalset kakamist on sama lugu, aga teisel pool, mis teema võib olla?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pärasoole veenilaiend. Tekib elu jooksul vähemalt üks kord pea kõigil inimestel. Enamasti taandub nädalaga iseenesest. Kui kuuga pole probleem taandunud, siis soovitan pöörduda oma perearsti poole, kes saab määrata esmase ravi.