Naisel tekib põletav tunne mis kestab kuni paar päeva peale kondoomita vahekorda 16.01.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

probleem seisneb siis selles, et naisel tekib alati peale kaitsmata vahekorda põletav tunne seal all, mis kestab kuni paar päeva. Sarnane valu nagu oleks põiepõletik.

Varasemate partneritega seda muret ei ole olnud naisel. Samuti ei ole endal varasemate partnerite puhul seda muret täheldanud.

Oleme proovinud ka varasemalt pesta, peale vahekorda käia kohe vetsus.

Samuti on tehtud on regionaalhaiglas suguhaiguste testid ( uriin / veri ), lisaks sai meestearsti juures tehtud lisa analüüse uriinist ( keskjuga, esmajuuga ). Kõik testid on olnud negatiivsed.

Olen testinud lisaks kodus PH taset, mis on olnud seni 6.5 kandis ( ehk natuke alla normi ).

Kuidas peaks probleemile lahenema? Mida veel testida?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kirjeldatud uuringute alusel te siiski meestearsti juures pole käinud. On uuritud kusetrakti, mitte aga suguteid. Keskseks uuringumaterjaliks peaks sellistel juhtudel olema materjal, mis seksiga naise suguteedesse jõuab. Selle koostis, põletikud ja mikroobid. Soovi korral aitab meestekliinik edasi.