Punased laigud peenise peal 12.09.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist! Umbes poolteist kuud tagasi tekkisid peenise pea peale sellised imelikud punased laigud. Mõnikord on nad tumedama värvusega, mõnikord heledamaga. Mingit sügelust ega valulikkust ei põhjusta. Milles võiks asi olla ja mida ette võtta?
Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Päris kindlat ei oska ka selle foto järgi öelda. Kindlasti tuleks esmalt välistada põletiku võimalus. Paljudel juhtudel jääb põhjus siiski selgusetuks. Kui pole põletikku ja suuremat nahamuutust, siis pole tegu ohtliku haigusega ja soovitame vaid regulaarset kontrolli.Siis pole ka partnerile ohtlik.