Varajane erektsioon 24.03.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Pöördun Teie poole probleemiga, mis on mul esinenud juba mitu aastat. Mul tekib erektsioon liiga kergesti. Pole isegi suudlemisega vaja alustada kui mul enamasti juba erektsioon toimunud ning sellele järgneb mõne aja mööduses ka eelspermat. Olen lugenud siin sellestki foorumist kus Teie vastuseid kirjutate ning ma julgen öelda, et olen oma kehaga rahul, olen püüdnud asja mitte närviliselt, vaid rahulikult ja peaga võtta, aga miski pole siiani olukorda parandanud. Loogiline ka see, et uue partneriga tuleb harjuda, kuid see pole vist normaalne, mis minuga toimub. Üpriski raske on seda varjata (näiteks avalikemas kohtades) ja ma loodan, et Te oskate mind aidata.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ikkagi - tegemist ei ole haigusega. Eelsperma on seksuaalse erutuse puhul loomulik reaktsioon. Küll on aga individuaalselt erinev eelsperma hulk, mis eritub. Probleem laheneb harmoonilise partnersuhte tekkimisel. Senimaale tuleb lihtsalt oma keha reaktsioonidega arvestada ja paljus saab probleemseid kohti varjutada õigesti valitud riietusega.