Võimalik eesnäärmevähk 11.01.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Täna tervitas mind mahlakalt verine seemnevedelik. Punakat tooni on lisandunud varemgi, kuid mitte nii ilmselgelt.
Seksuaaltung on praktiliselt olematu, ka partnerit pole. Onaneerin keskmiselt korra nädalas.
Öösel käin vähemalt paar korda urineerimas.
Kusesurve pole see, mis ta oli varem -- 3 aastat tagasi suutsin mängleva kergusega oma nime kalligraafilise hoolega lumme kusta. Praegu on iga põiehädaga kiire peldikusse jõuda -- mida lähem peldikule, seda kiirem.

Nagu sümptomite kohta uurinud olen, on kahtlustada eesnäärmevähki. Kui ma nüüd ei eksi, oli ka vanaisal eesnäärmega mingi jama, seega pärilikkus ilmselt soosib seda haigust.

Kompisin näpuga ka eesnääret ning mingeid eriliselt tugevaid kohti ei täheldanud. Ilmselgelt oleks mõistlik edasisi uuringuid teha.

Siit jõuamegi minu esmase probleemini praegu: puudub haigekassa, kuna lõpetasin suvel ülikooli ning tööle pole veel asunud. Mul on kerge kartus, et juhul, kui ma peaksin nüüd uuringute tulemusena teada saama, et mul on eesnäärmevähk, siis ma ei kujuta ette, kas mul on võimalik end haigekassa kaudu kindlustada, et maitea-kui-kõrgeid ravi-/opi kulusid tasuda. Samas haigekassa "hakkaks tööle" alles kuu aja pärast. Samuti hetkeseisuga ma ei kujuta ette, palju peaks uuringuteni ootama ja palju see maksaks. Samas kujutan ette küll, et kuu aega (või rohkem) ootamine võib juba valusalt kätte maksta.

Palun andke soovitusi.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

1) sellises vanuses eesnäärmevähki ei esine
2) kaebused viitavad eesnäärmepõletikule
Mida kauem viivitate korralike uuringute ja raviga, seda raskem on haigust välja ravida.