eesnäärmevähi levik 18.03.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Partneril avastati siiretega kaugelearenenud eesnäärmevähk. Kas sperma kaudu (mis läbib eesnääret) võivad vähirakud kanduda naise organismi ja seal arenema hakata.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tänud hea küsimuse eest! Pidin ka ise kirjanduse kiirelt üle vaatama. Tänase seisuga ollakse seisukohal, et ohtu partnerile olla ei tohiks.