Eesnaha haavad 13.12.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Elukaaslasega vahekorras olles olen mõned korrad tundnud, et eesnaha äratõmbamisel see teeb haiget. Paar korda on tekinud väike pragu vms eesnahka, mis siis on jälle kinni kasvanud.
Eelmise nädala keskel avastasin suuremad haavad eesnaha alt ja ei oska nendega midagi teha. Kuna nad jäävad eesnaha sissepoole, siis on kogu aeg seal bakteritega koos ja kuna nahk liigub ka, on kinnikasvamine väga raske.
Eile hoidsin eesnahka terve päev tagasi, et haav paraneks. Kõikidele haavadele tekkisid kärnad, aga täna pidin end liigutama ja kärnad läksid jälle naha sissepoole tagasi ja nagu sulasid üllesse vms. Pildil on need endised kärnad näha nende kollaste kohtadena. Kollased on nad võib-olla seetõttu, et panin kärnade peale saialille salvi, kuna nahk läks liiga karedaks.
Ükski meestearst kiiresti vastu ka ei võta, et kohe probleemile lahendust saada. Polikliiniku uroloog ei osanud midagi öelda, saatis süüfilise testi tegema ja ütles, et peseksin eesnahka nõrga lillateralahusega. Elukaaslasega olen pool aastat koos olnud ja ei ole kõrvalt ka pannud, seega mingit süüfilist siin olla ei saa.
Palun Teie arvamust, kas lillatera on lahendus või peaksin midagi muud tegema?

Taustaks veel, et eelmise nädala neljapäevast on mul palavik ka olnud, kuni 38,5 kraadi iga päev. Nohu, köha ei ole, kurk valutab. Perearst grippi või angiini vms ei tuvastanud, andis raviks antibiootikume, mida tänasest võtma hakkan.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pildi järgi on tegemist üsna tugeva eesnahapõletikuga. Kui probleem tänaseks veel püsib, siis peaks siiski kiiresti meestearsti või naha- ja suguhaiguste arsti külastama. Vastuvõtule minnes/tulles võiks 24 tundi eelnevalt peenist mitte pesta - siis saab vajadusel kohe ka külvi võtta. Kindlasti võiks samaaegselt oma günekoloogi külastada ka teie partner. Mehe jaoks on eesnahapõletikud pea 90% juhtudel sugulisel teel levivaks haiguseks ja püsiv ravitulemus tuleb vaid korraliku partneri raviga. Lilla lahusega pesemine tuleb kasuks - enamasti siiski probleemi päris välja ei ravi.