Unasyn mõju rasestumisele 07.12.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Küsimus seoses eesnäärme põletiku ravi ja rasestumisega. Kuidas ravim Unasyn võib mehel mõjutada sperma kvaliteeti seoses loote väärarengutega jne. Kuna elukaaslasel hakkab soodne periood pihta täpselt minu ravikuuri viimastel päevadel, siis tahaks teada, kas tohib kohe või peaks pisut ootama lapse eostamise katsetega? Elukaaslane on arsti visiidil käinud ja tema poolt on kõik korras. Täpsustuseks veel nii palju, et enne Unasyni oli ravikuur Relifexiga, ka selle ravimi toimed spermale oleks huvitav teada.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Samal teemal vastasin just mõni küsimus tagasi.
Unasyn ei mõjuta spermide kvaliteeti.
Preservatiiv on mõeldud ikkagi eelkõige ravi tulemuse saavutamiseks, eesmärgiga hoida ära lisamõjurid põletiku tekkel. Põletiku foonil rasestumisega kaasnevad lisariskid.
Aga iga inimene vastutab oma tervise eest ise ja arst saab vaid nõu anda...