Punnid peenise peal 17.03.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Peenisele tekkisid väikesed punased punnid. Õrnalt sügelevad. Hiljem tekkisid punnid ka vööpiirkonda ja mujale kubemesse. Mõned üksikud on suuremad ja sügelevad päris palju. Väikesed täpid peenisel on olnud ka varem ja need kadusid paari päevaga ära, tekkisid just paar tundi peale vahekorda. Nüüdsed on olnud juba 4 päeva ja ei taha kuidagi ära kaduda. Millega tegu??

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Peenise peal on kõige tüüpilisemaks põhjuseks partneri tupepõletikust tingitud eesnaha põletik. Enamasti taandub selline põletik mõne päevaga. Korduvate nakatumiste korral ags ei pruugi organism probleemiga enam efektiivselt hakkama saada ja põletik jääb vinduma.
Antud juhul on asi siiski süsteemsem. Saan aru, et pole otseselt seotud ka seksiga. Soovitan pöörduda nahaarsti vastuvõtule.
Edu soovides
Margus Punab