HPV test 27.08.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
Küsimus järgmine. Sain analüüside tulemused millel oli positiivne Ureaplasma urealyticum (sellega on asi selge) ja muu hulgas HPV,genotüüp (PCR) analüüsi ,väärtuse all: posit.tüüp 33, kõrge risk ja kolmandas tulbas, kommentaari all: tüüp LVX160, risk teadmata. Kuna arst ütles, et seda ravida ei saa siis palun kommentaari, et mis ohtu ülaltoodud viirus kujutab mulle endale ja mu naispartnerile ja kas ma/partner peaksime midagi ette võtma ?
Tänan.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kuna keegi ei oska saadud infoga midagi peale hakata ongi põhjus, miks kaebusteta mehel ei tasu HPV uuringut teha.
HPV on sugulisel teel edasiaantav haigus, mis võib, kuid emaasti ei pruugi, mingit haigust põhjustada. Oma elu jookul on HPVga naatunud enam kui 70% seksuaalselt aktiivsetest inimestest. Nakatumise risk on üheselt seotud seksuaalpartnerite arvuga. Monogaamses suhtes ja juhul kui puuduvad muud sugutrakti põletikud, saab organismi kaitsesüsteem HPVst enamasti kiiresti jagu. Seega soovitan elada konservatiivsemat seks elu ühe kindla partneriga ja kontrollida viiruse olemasolu näiteks 12 kuu pärast. Partner peaks samuti käima regulaarses günekoloogi kontrollis ja seejuures informeerima oma arsti teie leiust.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

HPV

Tere, mu elukaaslasel tuvastasti 2014 sügisel HPV ja tõenäoliselt võis selle saada minult, kuna mul oli kuni 2013 suve lõpp mõned kõrvalhüpped. Ja tema truuduses olin 99% kindel. Käisin siis ka endale ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Olen HPV osas vastanud siin kümneid küsimusi. HPV viiruse leiame sugutraktist pea 70% seksuaalselt aktiivsetel noortel inimestel. Kui me kõik selle peale seksi pärast põdema hakkaksime, siis oleks enamik ...

Loe edasi

HPV viiruse testimine meestel

TERE


Kuidas teostub HPV viiruse testimine meestel, on see valu või ebamugavust tekutav?

Urmas

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Test pole valus, sest võetakse enamasti eesnahalt. Visiidieelsed soovitused leiate portaali sektsioonist - Tasub teada- Meestekliinik- Eesnaha põletik.
Teine küsimus on see, et miks seda testi teha. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: