Anaalseks ja erektsiooniprobleemid 05.06.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 19 a noormees ja mul on kaks küsimust, mille kohta tahaks teilt vastust.

1. Anaalseksi harrastades on viimasel ajal tekkinud verejooksud . Otseselt ei olegi valus, aga lihtsalt anaalseksi ajal on pärak hakanud veritsema. Mis võib olla selle põhjuseks? Kas selle vastu on ka ravi? Mida peaksin edasi tegema?

2. Erektsioon tuleb ja läheb ehk siis nii, kui tekib hetk, kus ma ei ole otseselt erutunud (nt 30 seki paus seksuaalses tegevuses), siis erektsioon kaob. Samas on ka probleeme peenise viimisega partnerisse, millega on sama lugu. Muidu on erektsioon olemas, aga siis kaob järsku ära, kuigi olen endiselt erutunud. Mis võib olla selle põhjuseks ja mida ma saaksin teha, et erektsioon püsiks kauem?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks pole just suurem asi anaalseksi ekspert.
Veritsuse sagedasemateks põhjuseks sellises vanuses ja vastava seksuaaltegevust praktiseerival mehel võib olla põletik, aga ka pärasoole veenilaiend.
Teise probleemi tagapöhi on suure tõenäosusega psühholoogiline. Mõnel puhul mõjub nii väga erutav partner, vahel ka väga suur kiindumus. Samas on võimalik, et ebakindlus on tingitud hoopis teie pärasoole probleemidest.
Seega soovitaksin külastada naha-suguhaiguste arsti või meestearsti. Alustama peaks vast sughuhaiguste uuringutest pärasoolest. Samas saaks välja kirjutada ka erekstiooni püsimist toetavaid ravimeid. Parima spetsialisti leiate vast kitsama ringi foorumitest.
Edu soovides
Margus Punab