Kühm peenisel. 03.02.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, olen 19 aastane noormees ja 2 nädalat tagasi avastasin peenise küljel väikse kühmu. See on nagu naha all, kui nahk peeniselt eemale tõmmata siis kühm läheb nahaga koos eemale (eemaldub nagu peenisest) Valu see muidu ei tee, ainult kui üritada nagu pigistada seda. Nüüd tundub et see on veidi suuremaks ka läinud. Mis võiks häda olla? Kuhu pöörduda?
Tuleb meelde, et aasta tagasi oli ka mingi kühm nagu, aga see kadus aja jooksul ära. (see viimane on natike suurem kui varasem)

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt on siis tegemist nahaluse vesitsüstiga. Tegemist on suhteliselt sagedase normaalse / mittehaigusliku iseärasusega peenise nahal. Näppida seda ei tasu. Võib ise taanduda. Kui ikka häirib, siis tasub vastuvõtule tulla. Ravi osas ilma nägemata siiski tarka nõu anda ei saa.
Edu soovides
Margus Punab