uretriit või prostatiit või midagi 21.04.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Tahtsin südamerahustuseks väheke nõu küsida.
Nimelt on aastajagu mind miski tõbi kiusanud. Algas peale kopsupõletikuravi makroliidiga, siis hakkas eesnaha all ja ureetras vastikult kipitama. Dermatoloog ravis mitu korda pärmiseent flukonasooliga, ei aidanud tühjagi. Siis leiti klamüüdia, mina seda ei uskunud lasin uroloogil teha pcr uuringu, sealt tuli välja, et ei ole midagi. Abikaasal ka midagi häda ei olnud.
Kipitus mul ära ei kadunud kuhugi, kusele ajab ka maru sageli. Leidis uroloog mul e. coli järgmisena. Ravisin 2 nädalat aminoglükosiidiga ja amoksitsilliiniga, ei aidanud ka miskit, ikka kipitab ja kusele ajab nii 8 korda päevas.
Lähen küll paari nädala pärast uusi uuringuid tegema, aga küsin arvamust ikkagi, mul praegu tulevad igavesti kehvad mõtted pähe.

Aleks

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on tegemist sugutrakti kroonilise põletikuga (prostatiidiga). Kui vanus alla 40 eluaasta, siis kasvajat karta ei ole vaja. Prostatiidi diagnoosi meetoditest on varasemates vastustes palju juttu olnud. Lihtuuringud (kuse ja vere analüüsid, sõrmega katsumine ning ultraheli uuringud), siis teid edasi ei aita. Tegema peab kas sperma või eesnäärme sekreedi täpsemad testid, et väja selgitda haiguse vorm ja võimalusel ka tekitaja. Soovitan külastada Meestekliinikut. Suguhaiguste diagnostikaprobleemidest võite lugeda sektsioonist Tasub teada.
Edu soovides
Margus Punab