Naistelt kanduv haigus 02.05.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Kas on olemas mõni haigus (suguhaigus), mida naised kannavad endaga kaasas, kuid ise ei põe ning levib seksuaalsel teel?

Vabandan, kui küsimus on rumal, põhineb alusel "naised saunas rääkisid".

Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks ei kirjuta te midagi oma kaebustest. Eesnaha põletik on mehe jaoks kalassikaline sugulisel teel leviv haigus (mitte suguhaigus). Samuti on paiguti seksiga seotud ka eesnäärmepõletik e prostatiit. Kui on probleemid, siis tuleks pädevat arsti külastada. Kõigi mehe (ja ka vastupidi) sugutrakti põletike puhul on soovitav kontrollida ka partnerit kuse-sugutrakti põletike osas.