Kes aitaks eesnaha üleliigsest osast lahti saada? 18.01.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, minul on selline mure, et minu peenise eesnahk ja peenisepea (vabandan, kui mõnd mõistet valesti kasutan) on ühendatud mingisuguse "lüliga". Arvatavasti sünnitamisel tehti midagi valesti...
Igatahes, see "lüli" ei muuda mu seksuaalelu kuidagi mugavamaks ja see oleks vaja likvideerida.
Mure ongi selles, et ma ei tea kelle poole sellise murega pöörduda.
Ootan väga vastust!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Seda lüli nimetatakse eesnaha kidaks ja see on vajalik ning olemas kõigil meestel. Kui see kida ei muuda teie seks elu ei paremaks ega ka halvemaks, siis mina seda ravida/eemaldada ei soovita. Vahele võiks segada vaid juhul, kui kida on liiga lühike ja kipub vahekorra ajal veritsema või katki minema.
Kui oma peenisega ikka rahul pole siis tasub külastada meestekliinikut.
Edu soovides
Margus Punab