Suuremat sorti mure 24.10.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 22 aastane noormees, paari päeva eest avastasin oma ühest munandist justkui kasvajasarnase asja. Pakuksin, et suurus ca 1,5 cm läbimõõduga ringjas asi. Kui seda katsuda, lööb valu läbi terve kubemepiirkonna, aeg-ajalt on valus ka lihtsalt päevatoimetusi tehes. Olen seda kõike täheldanud viimaste päevade jooksul. Olen vägagi murelik. Kas oskaksite Teie arvata, millega võib tegu olla? Kas oskaksite soovitada, mida peaksin tegema, kuhu peaksin pöörduma? Vastuse eest ette tänades, Eerik

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilma läbivaatuseta siin midagi põhjapanevat arvata ei saa. Kõigi selliste muutuste puhul peaks kindlasti võimalikult kiiresti meestearsti külastama. Võimalikud variandid kergemat raskemani on munandimanuse tsüst, munandimanuse põletik ja kasvaja. Soovitan külastada Meestekliinikut.
Edu soovides
Margus Punab