Ebamugavustunne alakõhus 14.10.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
viimastel nädalatel on tekkinud kummalised vaevused, mis peamiselt väljenduvad ebamugavustundes alakõhus. Aeg-ajalt muutub ebamugavustunne ka ebamääraseks, kuid mitte eriti intensiivseks valuks (näiteks pika aja vältel täis põie korral) mis kiirgab ka kubeme piirkonda.
Hommikuti reeglina ei ole mingeid kaebusi, ebamugavustunne tekib päeva edenedes. Samas vahel ei tunne mitu päeva üldse mingeid probleeme.

Mis võiks olla probleemide põhjus?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Alakõhu ja laiemalt alakeha ebamäärased vaevused on enamikel juhtudel seotud eesnäärme põletikuga. Vaevuste süvenemine päeva jooksul on tavaliselt seotud eesnääret ümbritseva veenikomude täitumisest istuva eluviisiga meestel. Soovitan soojalt uuringutele tulla.
Edu soovides
Margus Punab