Valud alakõhus ja kubemes 11.07.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

kolmel korral viimase paari kuu jooksul on esinenud tugev lühiajaline valu alakõhus, mis tekitab natuke nagu nõrkustunned ja raske on hingata. esimesel korral kannatasin selle ära ja kuna valu hoog oli siiski suhteliselt lühike, teadsin ka juba järgmine kord, et see läheb kiirelt üle. kolmandal korral oli valu juba pikem ja kaalusin tõsiselt kiirabi kutsumist. siiski veel kiirabi ei kutsunud ja heidsin valuga voodisse ning hommikuks oli korras. Viimane juht oli mõned päevad tagasi. Täna on alates ärkamisest mitu tundi kestnud nõrk ja pidev valu kobemepiirkonnas, mis sarnaneb valule, mis tekib kubemmesse löögi tagajärgjel, kuid nõrgem.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tugevad valud alakehas on enamasti seotud ka s sooletrakti või närviregulatsiooni probleemidega. Alakeha püsiv ebamugavustunne või nõrk valu enam eesnäärmepõletikuga. Antud juhul soovitan esmalt oma perearsti külastada. Seal saab esmased uuringud ära teha. Kui probleem püsib saate täiendavateks uuuringuteks Ülikooli meestekliinikusse pöörduda.