uuringud 27.06.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Meie mure on selline.Oleme elukaaslasega aastaid üritanud last saada kuid tulemusteta.Meid on uuritud ja leitud,et naisel on munajuhad kinni ja suunati IVF-ile.Minul tehti sperma viljakuse uuring ja selgus,et selline eesti keskmine.Liikuvus veidi halb.Tänaseks seljataga esimene ebaõnnestunud IVF.Siit minu küsimus.Mis Teie arvate,kas oleks vaja enne uut IVF-i katset teha minule,st.mehele täiendavad uuringud põletike ja haiguste suhtes?Olen palju lugenud sellisest haigusest nagu ureaplasma.
Ette tänades A.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ureplasma on vaid üks paljudest mehe viljakuse uurimise käigus tehtavatest (lisa)testidest. Hea oleks korralikud mehe uuringud teha siiski enne kunstlikku viljastamist. Siiski pole kunagi hilja. Süstemaatiliste uuringute tegemiseks soovitan teil pöörduda Meestekliinikusse. Enne visiiti on kasulik tutvuda portaali sektsiooniga Tasub teada / Uuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab