Liiga pikk vahekord 01.07.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

M 40, Erektsioon on enam-vähem OK, selle saavutamiseks tuleb nüüd küll juba natuke tööd teha. Probleemiks vahekorra pikkus, orgasmi saavutamine võtab kuni 1,5 tundi aega, orgasm ise jääb kuidagi nõrgapoolsks ja spermakogus väikeseks. Selle aja peale läheb suguelund hellaks, partner murelikuks - et äkki on tema süüdi?
Kas oleks ravimeid mis orgasmi saabumist kiirendaksid? Või ajan kõik ealiste iseärasuste süüks?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vanust oleks nagu vara süüdistada.
Orgasmi nõrgenemine ja sperma mahu langus viitaksid kaudselt meessuguhormooni taseme langusele. Viimane võib põhjustada ka vahekorra pikenemist ja raskust erektsiooni tekkel. Välistada ei saa ka psühholoogilisi mõjureid. Soovitan tulla uuringutele.
Edu soovides
Margus Punab