pooleldi kõva 15.05.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere mul on olnud eluaeg selline probleem nimelt mul erektsioon ei ole täielik aga kui ma peenise pealt pigistan siis on näha et üks veresoon keskelt paisub veidi suuremaks ja siis läheb kohe kõvaks ni nagu peab kui käe ära võtan siis vajub ära aga mite täielikult eriti peenise ots ei ole siis kõva Kas tegemist on psüholoogilise veaga Muidex ärkan iga ommik erektsiooniga (peaaegu iga hommik) ise olen 16 aastane Kui külili mastrubeerida siis on peenis on kõva ja ei ole vaja käe abi Ma arvan et kas midagi veenides viga? ja kas sellist viga on võimalik täielikult välja ravida et saaksin sexida ja mastrubeerida ilma et hoiaksin sõrme peenise peal On selline probleem tuttav ? Loodan südamest abi saada Ilge masendus on peal jäin koolis isegi istuma sellest tulenevast masenduse pärast:(

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Hommikune erektsioon on täiesti loomulik asi mis näitab, et teie sugutrakt töötab normaalselt. Milline on täielik erektsioon on üsna subjektiivne hinnang.
Peenise kõvadus sõltub masturbatsiooni sagedusest ja ka erootilisest stiimulist. Teile soovitaks esmalt konsulteerida noorte nõustamise keskuse meeste konsultandiga. Vajadusel võite alati tulla ka meestearsti vastuvõtule. Interneti teel, kus suhtlus pole vahetu, sellist komplekset probleemi lahendada ei saa.
Edu soovides
Margus Punab