Gonorröa kahtlus 07.04.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen umbes 2 aastat tagasi gonorröad põdenud ning seega tean sümptomeid. Nüüd on umbes 4 kuu jooksul olnud aeg-ajalt (vahepeal iga päev, vahepeal mitme nädalase vahega) urineerimine valulik ning ebameeldiv tunne suguelundis. Samas kui eelmine kord oli asi mitmeid kordi hullem. Praegu ei eritu mingit lima ning põhiprobleem ongi ebameeldiv tunne, mis vahest tekib peale urineerimist ning vahel lihtsalt niisama. Kuna umbes 4 kuud tagasi oli ka kondoomita juhuslik vahekord siis kardan, et tegemist on gonorröaga. Kas peaksin minema suguhaiguste arsti juurde? Ning kuidas talle seda ebameeldivat tunnet kirjeldada? (Eelmine kord oli asi lihtnesam, sõber kes oli sama naisega vahekorras käis enne mind arsti juures ja tal diagnoositi gonorröa, nii et teadsin arstile kindlalt öelda millega on tegemist).

Andres

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Gonorröa on Eestis jäänud väga harvaks haiguseks. Suguhigustest peaks hoopis enam kartma klamüdioosi ja ehk ka ureplasa perekonna mikroobe. Antud juhul võiks ennekõike kahtlustada hoopis eesnäärme põletikku. Haiguse optimaalse käsitluse leiate portaali sektsioonis Tasub teada / Kiiruuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab