Tilgad 11.07.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Juba pikemat aega on mul selline mure. Iga kord kui urineerimise lõpetan, siis peenise püksi pannes tuleb paar tilka (mõnikord rohkem mõnikord vähem) kuigi iga kord enne seda raputan. Millest see tingitud võiks olla ja mida ette tuleb/saab võtta? Ette tänades!

Arst vastas:

dr Aivar Tilk

Uroloog

Tallinna Magdaleena Haigla

Kõige parem soovitus on võtta urineerimiseks veidi rohkem aega. Järeltilkumine on sageli harjumuslik inimestel, kes alati kiirustavad. Kui sellega olukord ei parane, on vaja teha uriini analüüs ja uriini külv mikroobidele ja vajadusel ka tsüstomeetriline uuring, et hinnata sulgurlihase ja põielihase funktsiooni. Siis peate külastama uroloogi.